Pewna wygrana z Różanką - Długołęka liderem!

Przed dzisiejszym meczem mieliśmy duży respekt do naszego rywala. 11 strzelonych bramek w dwóch pierwszych kolejkach robiło wrażenie. Okazało się jednak, że nasze obawy co do tego meczu były bezpodstawne. Różanka próbowała grać w piłkę przez pierwsze 20 minut, później już tylko przeszkadzała...

Strzelanie rozpoczęliśmy szybko bo już w 4 minucie. Po indywidualnej akcji bramkarza gospodarzy pokonał Kamil Lis. Zawodnicy Długołęki kontrolowali przebieg spotkania i raz za razem znajdowali się pod bramką rywala. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać. Do jednego z dośrodkowań Dawida Leiba doszełd Lis, który idealnie zgrał piłkę głową. Z wykończeniem tej akcji nie miał problemu Oskar Lobka, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, choć było ku temu jeszcze kilka świetnych okazji. W drugiej części spotkania obraz gry niewiele się zmienił. Długołęka utrzymywała się przy piłce, atakowała z zawodnicy Różanki próbowali przeszkadzać z marnym skutkiem.

Wynik drugiej połowy otworzył Łukasz Sawa, który pojawił się na boisku tuż po przerwie. Jego dośrodkowanie z rzutu rożnego sprawiło tyle problemów bramkarzowi gospodarzy, że przy interwencji sam wbił ją do bramki. Chwilę później, Miłosz Lobka, który przed momentem zameldował się na placu gry jako prawy obrońca, po akcji ofensywnej podaje do swojego brata Oskara, a ten pewnym uderzeniem pokonuje bramkarza wrocławskiej drużyny. Ostatnią bramka wpadła po akcji dwóch Miłoszów. Idealne podanie od trenera, który pojawił się na boisku na ostatni kwadras, wykorzystał jego imiennik Miłosz Lobka. Asysta to było dla niego za mało w tym meczu i postanowił on wpisać się też na listę strzelców. Perfekcyjnie wykorzystał podanie od trenera i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi.

W drugiej połowie sytuacji do zdobycia było jeszcze dużo więcej ale ostateczny wynik to 0:5 dla Długołęki. Bardzo cieszy zwycięstwo i kolejne czyste konto.

Za tydzień derby z Bykowem. Zapraszamy na Południową.